077-7861166

מ​דמה חיישן תפוסה לכסא נוסע במאזדה

תקלה 45, 46, 47 או 48 (חיישן תפוסה בכסא נוסע)

תקלה נפוצה ברכבי מאזדה (323, 626, 6 וכו') נורת כרית אויר מהבהבת או דולקת וקוד התקלה מתייחס לתקלה בחיישן תפוסה אשר ממוקם בכסא הנוסע שליד הנהג.

מתחת למושב הנוסע מותקן חיישן אשר תפקידו "לדווח" למערכת כרית האוויר האם יושב נוסע על הכסא ובזמן תאונה המערכת מחליטה בהתאם האם לפתוח את כרית האוויר שבצד הנוסע או לא.

לחיישנים אלו יש נטייה להתקלקל, הפתרון הנפוץ הוא החלפת כסא נוסע (חדש או מפירוק).


- אפשרות א': כסא נוסע ממגרש פירוקים, החסרונות, לא תמיד החיישן תקין, ואין אחריות על החלק.- אפשרות ב': כסא חדש מהחברה, חסרון, מחיר גבוה, הפרשי גוונים בצבע.


יש "קומבינטורים" אשר "מבטלים" את הנורה בלוח המחוונים, אולם ברגע האמת, כרית האוויר לא תפתח!!!, דבר אשר יכול לעלות בחיי אדם חס וחלילה.


הפתרון הטכני הטוב ביותר, התקנת מערכת מדמה חיישן תפוסה, כאשר ברגע האמת כשכריות האוויר אמורות להיפתח, הן יפתחו, התקלה לא חוזרת, והפתרון הוא לנצח.
יש לשים לב כי ביצוע מעקף ליחידת חיישן התפוסה ע"י התקנת נגדים או כל "טריק" אחר לא עובדת מכיוון שלחיישן הנ"ל יש תפקיד בהפעלת המערכת.

כיצד נוודא כי אכן המערכת מתפקדת?
ראשית יש להיכנס לרכב ולפתוח את מתג ההנעה (סוויצ') למצב אחד לפני התנעה (סטרטר), כל הנורות בלוח השעונים אמורות לדלוק לצורך בדיקה.
יש לוודא כי נורת כרית אוויר אדומה + נורת כרית אוויר כתומה דולקות וכעבור מספר שניות (ללא התנעה!) הן נכבות ולא דולקות שוב.
נתקלתי כבר ב"קומבינטורים" שמחברים את נורת כרית האוויר לנורת לחץ השמן או הטעינה ואז אכן הנורות דולקות ולאחר התנעה הן כבות. 
יש לשים לב כי הן אמורות להתכבות ללא התנעת הרכב כעבור מספר שניות.

לפתרון אותו אנו מציעים מחיר הגיוני וסביר אשר עדיף מרכישה והחלפה של מושב הכסא (חדש או מפירוק) כאשר ברור שכסא מפירוק מצבו אינו ידוע והאחריות עליו מוגבלת מבלי לקחת בחשבון אף את נושא הנוחות של המושב והבדלי הגוונים.

התקנה פשוטה ומהירה.

אחריות מלאה לתקופה ארוכה.

 

לפרטים נוספים:

077-7861166